جلوه ای از علوم اقتدار آفرین در تاکتولوژی

0

جلوه ای از علوم اقتدار آفرین در تاکتولوژی

اگر جامعه امروز ما به توان موشکی در قدرت دفاعی کشور به خود می بالد، جلوه ای دیگر از این قدرت دانش تخصصی بارریزی هوایی در نوعی متفاوت و پیچیده است که تجربه آن پیش تر در نیروهای مسلح ما نبود؛ واین را مدیون شهید حاج احمد مایلی و همرزمان ایشان هستیم. این گونه بار ریزی هوایی یک برگ برنده در تاکتیک نظامی است:

۱-درارتفاع ۱۸۰۰۰ پا، که ارتفاع بسیار زیادی برای این کار است.

۲-خطای فرود این بار از این ارتفاع، تنها بین ۱۰۰ تا ۶۰۰ متر با نقطه هدف است.

۳-چترها تولید داخل هستند.

۴-هزینه ی این بارریزی کمتر از یک پنجم هزینه ی بار ریزی استاندارد است.

 

طی ۵۰ ماه محاصره شهرهای عراق و سوریه، غذا و دارو چگونه به آنها رسانیده میشد؟

در شهرها ی فوعه، کفریا، درعا، نبل الزهرا، دیرالزور و دیگر مناطق تحت محاصره در سوریه و عراق، برابر چشم آمریکایی ها و در مقابل تهدید جنگنده های آمریکایی و ترکیه ای و رژیم صهیونیستی، با هواپیماهای آنتونوف و ایلیوشین، صدها تن غذا، آب، دارو، سوخت، مهمات و دیگر ملزومات به مردم مظلوم این مناطق رسانیده میشد.

مدیران و انسانهایی بی ادعا که تا به شهادت نمیرسند، شناخته نمیشوند، از سی سال قبل به این سو در دستیابی ایران به این دانش تخصصی و پیچیده نظامی تلاش نمودند و امروز دردی از مسلمین را التیام میبخشد.

 سردار حاج احمد مایلی از برجستگان حوزه علمی و تاکتیکی در مبارزه بود وشهادت او ضربه جبران ناپذیری به ساختار تاکتیک جنگی وآموزشی کشور وارد کرد.

شهدایی همچون حاج احمد مایلی با مردانگی وحریت زندگی کردند و آزاداندیش و مالک نفس خود بودند.

انسانهای انقلابی از طریق علم مبارزه جامعه را نجات میدهند، شهید حاج محمد ناظری دانش تاکتیکی را به دانشگاه ها برد و تمام فلسطینی ها، عراقی ها، سوری ها، لبنانی ها و انقلابیون همه شگردان شهید ناظری و شهید مایلی بودند.

زمانی شهیدان مایلی و ناظری  برای جامعه بیشتر شناخته میشوند که بدانیم آنها عالم به علم تاکتیک بوده اند، یعنی توانایی آن را داشتند که سواد دفاع را در علم تاکتیک بیاورند.

حاج احمد همیشه اصرار بر نماز اول وقت آن هم به صورت جماعت داشت و خود ایشان نیز مقید بر این امر بودند و از این جهت از نزدیکان گرفته تا دوستان و آشنایان را به نماز اول وقت سفارش میکردند.

وی به قدری با نماز و مسجد مانوس بود که مردم اغلب برای مراجعه به ایشان به مسجد می آمدند.

همچنین حاج احمد همیشه نماز صبحشان را در آستان مقدس امامزاده حسن همراه با اهالی محل در جوار شهدای گمنام این آستان مقدس میخواندند.

استاد دکتر حسن عباسی- ۷ مهر سال ۱۳۹۶

ارسال نظر