انتشار به مناسبت سومین سالروز شهادت سردار شهید حاج احمد مایلی

انتشار به مناسبت سومین سالروز شهادت سردار شهید حاج احمد مایلی

نویسنده: admin - 1398/07/20
دانش تخصصی بارریزی هوایی، جلوه‌ای از علوم اقتدارآفرین در تاکتولوژی]
جلوه‌ای از علوم اقتدار آفرین، دانش تخصصی بارریزی هوایی ا‌ست. تجربه‌ی نوع متفاوت و پیچیده این دانش، پیش‌تر در نیروهای مسلح ما نبود؛ و این را مدیون «شهید حاج احمد مایلی» و همرزمان ایشان هستیم. این‌گونه بارریزی هوایی یک برگ برنده در تاکتیک نظامی است؛ با ویژگی‌های بی‌نظیری چون:
۱- در ارتفاع ۱۸۰۰۰ پا، که ارتفاع بسیار زیادی برای این کار است.
۲- خطای فرود بار از این ارتفاع، تنها بین ۱۰۰ تا ۶۰۰ متر با نقطه هدف است.
۳- چترها تولید داخل هستند.
۴- هزینه‌ی این بارریزی کمتر از یک پنجم هزینه‌ی بارریزی استاندارد است.
نیروهای جبهه مقاومت به همین روش طی سه سال محاصره‌ی دو شهرک شیعه‌نشین فوعه و کفریا، غذا، دارو و سایر امکانات اولیه مورد نیاز را به اهالی مظلوم و مقاوم این دو شهر ‌می‌رساندند.
در شهرهای تحت محاصره در سوریه و عراق، برابر چشم آمریکایی‌ها و در مقابل تهدید جنگنده‌های آمریکایی و ترکیه‌ای و رژیم صهیونیستی، صدها تن غذا، آب، دارو، سوخت، مهمات و دیگر ملزومات به مردم مظلوم این مناطق توسط هواپیماهای آنتونوف و ایلیوشین، رسانده می‌شد.
(دکتر حسن عباسی – ۷ مهرماه۹۶)
انتشار به مناسبت سومین سالروز شهادت سردار شهید حاج احمد مایلی
سالگرد شهادت مردی است که بسیاری از فرماندهان  و رزمندگان سپاه با او در قامت استاد خلبان مواجه شده‌اند. کسی که عمر خود را به آموزشهای تخصصی جبهه مقاومت سپری کرد و از بنیانگذاران بارریزی هوایی در ایران بود و بسیاری از جوانان رزمنده بالاخص در یگان ویژه صابرین زبده شدن خود را مدیون این استاد میدانند . کسی که نه فقط برای این جوانان فرمانده و استاد بلکه رفیق و همدم بود.
فرمانده شجاعی که در محله خود معرف به حاج احمد بود، حاج احمدی که اگر در محل کار خیری بود ، اولین نفری بود که به ذهن می‌آمد.
ولایت مداری و بصیرت او زبانزد دوستان و آشنایان بود. تا جایی که همه اذعان داشتند که اولویت زندگی او امام خامنه‌ای است.
سن بالا شوق شهادت را در او کم نکرده بود بلکه همیشه به دنبال شهادت بود و ماموریت‌های سخت و طولانی را برای رسیدن به هدفش با جان و دل پذیرا بود. ارتفاعات جاسوسان در شمال غرب، دفاع از حرم عمه سادات حضرت زینب کبری(س) در سوریه و تا دشت های سیستان و بلوچستان در جنوب شرق برای رسیدن به آرزویش…
آرزویی که وعده‌اش را از علامه حسن زاده آملی شنیده‌بود، وعده‌ای که به فرموده آیت‌الله احدی او را آرام کرد و سرانجام این دلاورمرد رشید اسلام در شب تاسوعای حسینی در حالی که لباس مشکی بر تن داشت، به آرزوی دیرینه خود رسید.
«سردار شهید حاج احمد مایلی» فرمانده یگان ویژه هوایی صابرین و یگان ویژه هوایی قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود.
وی از اعضای سابق هوابرد نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز بود.
«شهید حاج احمد مایلی» از نخبگان و رکوردداران پرش چتربازی (سقوط آزاد) در سطح نیروهای مسلح بود و متخصص در علوم و فنون هوایی و از بنیانگذاران و نوابغ بارریزی هوایی ایران محسوب میشد.
سرانجام همزمان با شب تاسوعای حسینی (۱۹ مهرماه سال ۱۳۹۵) «استاد خلبان سردار حاج احمد مایلی» طی بازگشت از یک عملیات شناسایی در نقطه صفر مرزی ایرانشهر به درجه رفیع شهادت نائل شد.
Attachments area